У петак, 5.4.2019. године, у нашој школи одржана је Трећа радионица Читалачког клуба. Предмет ове радионице био је роман „ОсновциБиљане Лане Максимовић. Радионица је започета освртом на очекивања и доживљаје ученика. Ученике је изненадила, али и заинтересовала озбиљност тематике наведеног романа. Говорећи о проблемима са којима се сусрећу јунаци овог романа, открили су и научили много тога о себи. Своја размишљања представили су креативним радовима. Објаснили су и представили ликове романа, њихову међусобну повезаност и промене кроз које пролазе. Говорећи о проблемским ситуацијама, направили су дрво проблема. Открили су корене и последице постојећих ситуација. Цртањем својих дланова указали су на значај међусобне подршке и уважавања. Издвојили су важне поруке које доприносе једном лепшем и бољем свету у којем праве вредности заиста постоје.